Monto do Gozo znów otwarte!

Drodzy pielgrzymi – z wielką radością informuję, że remonty na Monte do Gozo szczęśliwie dobiegają końca. Od 1 lipca schronisko ponownie będzie przyjmować pielgrzymów!

Od 1 lipca do 31 października zapraszam również w imieniu Stowarzyszenia ?Przyjaciele Dróg św. Jakuba w Polsce? na wolontariat! Warunki wolontariatu pozostają niezmienne- wolontariusz musi być pielgrzymem, tzn. w tym roku lub w latach ubiegłych zdobyć Compostelę (dokument potwierdzający przejście ostatnich 100km Drogi św. Jakuba w Hiszpanii), powinien posługiwać się przynajmniej w stopniu komunikatywnym językiem hiszpańskim (dodatkowe umiejętności językowe mile widziane), mieć ukończone 18 lat, posiadać europejską kartę ubezpieczenia zdrowotnego (wydawana bezpłatnie w oddziałach NFZ) i chęć do pracy.

Koszty dojazdu w całości pokrywa wolontariusz. Na miejscu, oprócz ciepłego przyjęcia przez o.Romana i satysfakcjonującej pracy wolontariusze mają zapewniony nocleg i pełne wyżywienie. Stowarzyszenie ?Przyjaciele Dróg św. Jakuba w Polsce? pokrywa koszty ubezpieczenia NNW wolontariuszy.

Okres trwania wolontariatu dla każdego z wolontariuszy to 2 tygodnie- od 1 lipca do 31 października 2013r. (w każdym miesiącu w dniach 1-15 i 16-30/31).

Szczegółowe informacje – Agnieszka Kielc, pod adresem albergue@camino.net.pl

Jeśli chcesz zostać hospitalero wypełnij ANKIETĘ, prześlij ją na adres albergue@camino.net.pl i czekaj cierpliwie na dalsze informacje. O przyjęciu na wolontariat postaram się poinformować jak najszybciej.