Dlaczego warto stosować meble metalowe?

Meble metalowe zazwyczaj kojarzą się z miejscami takimi jak magazyn czy warsztat. Są ustawiane w miejscach narażonych na występowanie wilgoci lub wysokiej temperatury. Tego rodzaju zabudowa jest jednak na tyle uniwersalna, że możną ją stosować także w biurach. Wysokiej jakości materiały i nowoczesny wygląd powodują, że może być to atrakcyjny element wyposażenia wnętrza.

Stabilność i wytrzymałość

Do największych zalet mebli metalowych trzeba zaliczyć stabilność konstrukcji. Materiał jest łączony za pomocą zgrzewania punktowego, dzięki czemu wszystkie elementy są ze sobą ściśle powiązane. W zasadzie cały mebel jest nierozłączną całością, co pozwala uzyskać bardzo dużą wytrzymałość. Meble metalowe nie ulegają odkształceniom i nie są narażone na działanie wilgoci. Półki umieszczone wewnątrz mają dużą nośność, a wszystkie krawędzie są równe i gładkie. Dzięki temu szafy metalowe biurowe mogą służyć do przechowywania ciężkich przedmiotów, takich jak narzędzia, maszyny czy segregatory wypełnione dokumentami. 

Łatwość utrzymania w czystości

Szafy biurowe metalowe są bardzo łatwe do czyszczenia. Wystarczy użyć szmatki z czystą wodą lub z dodatkiem płynu do mycia naczyń. Metal nie jest narażony na szkodliwe działanie wilgoci i wody, dlatego wszystkie magazynowane przedmioty są dokładnie zabezpieczone. Meble metalowe są odporne na odkształcenia, a nawet po niewielkim uszkodzeniu można je łatwo naprawić. W trudniejszych przypadkach całość można poddać odnowieniu lub ponownemu malowaniu. Wszystko to powoduje, że meble metalowe są bardzo trwałe i mogą służyć w biurze przez wiele lat. Stanowi to dużą oszczędność kosztów.

Dostosowanie do otoczenia

Meble metalowe można w dużym stopniu dostosować do warunków zagospodarowania wnętrza. Są produkowane w różnych kolorach, ale najpopularniejsze są jasne barwy oraz grafit lub antracyt. Są to kolory doskonale sprawdzające się zarówno w eleganckich pomieszczeniach, jak i warsztatach, gdzie występuje duża ilość zanieczyszczeń. Blacha jest materiałem sztywnym, ale może być równocześnie cienka, szczególnie w porównaniu do drewna. Dzięki temu szafa metalowa biurowa może zajmować małą przestrzeń, ale mieć dużą pojemność. Dodatkowo możliwe jest stosowanie różnego typu sposobów otwierania i zamykania. Tradycyjne drzwi można zastąpić wersją przesuwną lub żaluzjową. Pozwala to ustawać meble metalowe w małych pomieszczeniach oraz miejscach o utrudnionym dostępie.

Brak wpływu na zdrowie ludzi

Nie da się ukryć, że podczas produkcji różnego rodzaju mebli stosowane są szkodliwe środki chemiczne. Problem ten nie występuje w przypadku mebli metalowych. Jedynym elementem są blachy stalowe niewymagające obróbki klejem lub innymi preparatami. Nie wydzielają szkodliwych substancji ani zapachów. Źródłem nieprzyjemnych zapachów mogą być natomiast przechowywane przedmioty. Można to rozwiązać, kupując szafy biurowe metalowe wyposażone w ażurowy front. Takie meble metalowe są dostępne na stronie Gaudii. Ograniczenie rozprzestrzeniania się zapachów można wzmocnić poprzez odpowiedni system wentylacji w firmie. W takiej sytuacji zarówno meble, jak i składowane przedmioty, nie będą miały żadnego wpływu na zdrowie pracowników i klientów.

Meble metalowe są wyjątkowo trwałe, ale mogą być też nowoczesne i stylowe. Pasują do wyposażenia różnych wnętrz i mogą stanowić całość z pozostałymi elementami w firmie. Po odpowiednim dobraniu ich obecność może być prawdziwą niespodzianką. Szafy metalowe biurowe mogą być doskonałym uzupełnieniem wnętrz minimalistycznych, w których ważne jest wykorzystanie naturalnych materiałów. Warto przyjrzeć się szerokiej ofercie tych mebli na rynku.