Obozy dla dzieci na Mazurach

Wakacje to długo wyczekiwany przez dzieci czas. Po trudach wielu miesięcy wypełnionych próbą przyswojenia dużej ilości materiału, niezliczonych klasówkach i sprawdzianach, nadchodzi czas odpoczynku i zabawy. Żeby ten czas nie poszedł na marne, np.: przed telewizyjnym serialem czy grami wideo, dobrze jest przejrzeć różne oferty wakacyjne dla naszych pociech. 

Obozy i kolonie – nie tylko zabawa

Program obozów i kolonii zawiera zazwyczaj bardzo bogatą ofertę. Nie jest to jedynie czas zabawy, ale i nauki, sprytnie wplecionej w zabawę tak, by była atrakcyjna dla dzieci i młodzieży. Zwiedzanie rezerwatów przyrody, miast czy miasteczek, gry i zabawy terenowe, to jedynie niewielki procent tego, co wydarza się podczas wakacji. 

Dzieci biorą udział w przeróżnych konkursach, w tym również zręcznościowych, czy wytrzymałościowych. Mają zadania plastyczne, czy taneczne, teatralne, muzyczne. Budują relacje z innymi uczestnikami, jak i z kadrą opiekunów. Na lądzie, czy na wodzie, na polanie, czy w lesie, dzieci korzystają ze świeżego powietrza i innych darów przyrody.

Obozy i półkolonie w Olsztynie

Olsztyn, piękne miasto, położone na Mazurach w przepięknej okolicy zabytków, lasów, rzek i jezior, ma bardzo szeroką ofertę na spędzanie wakacyjnego czasu dla dzieci. Jeśli zatem szukamy kreatywnych obozów, czy kolonii, to właśnie tu je znajdziemy. Półkolonie odbywają się w budynku Akademii w Olsztynie, zaś kolonie i obozy w okolicy 30 km od Olsztyna. Takie wakacje, to podróż pełna przygód i atrakcji.

Dzieci 7 – 9 lat

Dla tej grupy wiekowej są aż cztery ciekawe propozycje do wyboru: Kolonie „Kraina Guzików”, gdzie dzieci będą m.in. poszukiwać skarbu z Krainy Guzików, ucząc się posługiwania mapą i kompasem;

półkolonie „Szyfry i skarby” i „roboty Lego” tu dzieci będą m.in: budowały i uczyły się programować roboty z klocków Lego, będą się również uczyły rozwiązywania łamigłówek i łamania szyfrów;

kolonie „Czarodziejska akademia”, oparta w dużej mierze o książkę „Czarodzieje mogą wszystko”, dzieci będą wyruszać na leśne wyprawy, uczyć się tańca Maorysów – Poi;

oraz półkolonie „Akademia Talentów” i „roboty Lego WeDo 2.0”, a tu budowa i programowanie robotów Lego, jak również odrywanie talentów dzieci, jak i ich pasji.

Dzieci 9 – 12 lat

Dla tej grupy wiekowej jest obóz „Lego Camp i zabawa”, w programie jest m.in: dzieci będą się bawić robotami Lego i mBotami, budować i programować roboty Lego, czy chodzić na leśne wyprawy.

Dzieci 10 – 13

W tej grupie wiekowej przewidziano obóz survivalowy, tu na dzieci czeka dużo przydanych lekcji jak m.in: nauka posługiwania się mapą i kompasem, nauka samodzielności, czy zrobienie własnej wędki;

jak również wakacyjne warsztaty „Sztuczna inteligencja – programowanie gier” – poznawanie świata sztucznej inteligencji i programowania gier i „Akademia talentów”, to m.in odkrywanie pasji i talentów.

Jak widać oferta na czas wakacji jest bogata. Warto dodać, że nad bezpieczeństwem dzieci czuwać bezie wykwalifikowana kadra, a podczas czasu spędzanego na plaży – bezpieczeństwa będzie pilnował ratownik. Dzieci otrzymają również smaczne i zdrowe posiłki. 

Moc atrakcji i nauka poprzez zabawę to coś, co sprawi, że będą to niezapomniane wakacje. Wiedza, którą zdobędą zostanie z nimi na długo, ponieważ będą ją sprawdzać od razu w praktyce, jak na przykład przy biegu na orientację, czy konstruowaniu i programowaniu robotów. Możliwość odkrywania swoich pasji i talentów, może zainspirować dzieci do wyboru życiowego kierunku.